Branş Öğretmenlerinin Teknoloji Vitamini

Ekran Resmi 2015-11-26 20.15.32

 

Etkili bir öğretim tasarımında teknolojik donanımlar yöntemin önüne geçmeden gerekli ve yeterli ölçüde kullanılmalı. Peki ya sizler Plasebo etkisi gibi her anı teknoloji ile donatılmış öğretim süreçlerini mi yoksa gerekli zamanlarda alınabilecek  teknoloji vitamini içerikli süreçleri mi tercih edersiniz? Bu konuda tarafınızı belli etmek ve kendi öğrenen kitlenize göre tasarlanmış kılavuzlarınızı oluşturmak ister misiniz?

Bu eğitimle hedefimiz bir öğretmenin teknolojiyi GEREKTİĞİNDE;

  • Derse giriş etkinlikleri tasarlama  
  • Ders içeriği materyali hazırlama
  • Ölçme ve değerlendirme aracı geliştirme

süreçlerinde verimli ve etkili şekilde hazırlamalarını ve uygulayabilmelerini sağlamak.

Eğitimimiz, teknolojik materyal konusunda şu günlerde kafası karışmış ve rehbere ihtiyaç duyan tüm branş öğretmenlerine yöneliktir.

Not: Eğitime katılmak isteyen öğretmenlerin kendi kişisel bilgisayarlarını ve öğretim dokümanlarını yanlarında getirmeleri özgün ürünler oluşturmaları adına faydalı olacaktır.

YARIYIL TATİLİ SEÇENEĞİ

Süre: 2 Gün 

Tarih: 1. gün: 2.2.2016  2. gün 4.2.2016

Saat:10:30-15:00

Kontenjan: 10 kişi

KAYIT İÇİN

Lütfen formu doldurun, Kayıt yaptırmak istiyorum.

Ödemenizi yaptıktan sonra dekontu dreamtoedu@gmail.com’a göndermenizi rica ederiz.

Banka detayları: Eva Buyuksimkesyan

Finansbank Osmanbey Şehir (code: 00979) Istanbul

IBAN: TR74 0011 1000 0000 0060 1780 73

Eğitmenler: 

Sesil Özdal

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Matematik Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans eğitiminden sonra matematik öğretmenliği görevine başlamıştır. Çeşitli özel okullarda görev yaparken, 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitimde Program Geliştirme ve Öğretim Yüksek Lisansını tamamlamış ve 5. Sınıf matematik öğretim programı değerlendirmesi ile ile ilgili çalışmasını International Conference On New Trends on Education (ICONTE’15) ‘da bildiri olarak sunmuş, çalışması Journal Research of Education and Teaching

JRET dergisinde yayınlanmıştır. Eğitim teknolojileri, öğretim yöntem ve teknikleri, ölçme değerlendirme yöntemleri, sınıf yönetimi ile ilgili çok sayıda workshop, seminer ve konferansa katılmış; çalıştığı kurumlarda matematik dersinin teknoloji ile entegrasyonu üzerine çalışmalar yapmış, bunları Eğitimde Teknoloji Platformu (ETP’15) ‘te sunmuştur. Kişisel bloğu olan http://sesilozdal.edublogs.org da çalışmalarını paylaşmaktadır. Eğitim teknolojileri, farklılaştırılmış öğrenme ortamları, flipped classroom, oyunlaştırma konuları ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.

Dalida Ekbenli

Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Teknolojileri Bölümünde Yüksek Lisansına devam eden Dalida, Lisansını ve beraberinde yandal eğitimini 2010 yılında Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik ve Matematik Bölümlerinde tamamladı. 2011 yılında yine Marmara Üniversitesinden Pedagojik formasyon sertifikasını aldı. Aynı yıl Özel Esayan Lisesi’nde matematik-fizik öğretmenliği görevine başladı. 2012 yılından beri Eğitimde Teknoloji entegrasyonu, Bilgisayar ve Tablet ile eğitim (iPad/android),  Moodle, Google Apps, Web 2.0 araçlarının kullanımı, Dijital ders içeriği ve materyali geliştirme  konuları ile yakından ilgilenen Dalida, Penn Üniversity’den Gamification sertifikası almış ve Oyunlaştırma temellerinin eğitime entegrasyonu konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir. STEAM/Fetemm Eğitimi’nin Türkiye’de yaygınlaştırılması ve tanıtılması için kendini geliştirmeyi sürdürmektedir. Certified Google Education Trainer ‘dır. 3D printing, tasarım, kodlama &  “maker hareketi” ile ilgilenmekte ve kendini bu alanda da geliştirmektedir.